Augustikuu kokkuvõte

Tere, sõbrad!

Tore teid jälle siin näha. Jah, jäin hiljaks. Nii Arco Vara aktsiate ostmisega kui ka siinse blogipostituse kirjutamisega. Pean ausalt ütlema, et september koos oma koolistressi ja liiklushullusega saabus nii kiiresti, et ma ei mäleta augustist enam suurt midagi.

Alustame lihtsamatest asjadest ja vaatame, mis veel meenub:

Tulud: 1292

Kulud: 446

Investeeringud:

Krüpto – Ethereum, Cardano

Siauliu Pank – ostsin 3900 aktsiat uudise peale, et nad ostavad oma aktsiaid tagasi. Ei, mul ei tekkinud lambist 3000€ juurde. See raha tuli varasemast COOP panga osakute müügist. Olles kuulnud ja lugenud, kui palju väärtust buyback aktsionäridele tuua võib, mõtlesin, et ostan siis osakuid juurde. Hind peaks ju tõusma. Tegelikult tuli välja, et tegemist on lükkega, kus Siualiu ostab 600 miljonist ringluses olevast osakust vaid 1 miljon tagasi, et anda need oma töötajatele, kes need siis hiljem maha müüvad. Pärast seda uudist aktsia hind tõesti tõusis natuke, kuid mingit to-the-moon kasvu ei tulnud. Ehk siis kokkuvõtteks: loll otsus, mis sai tehtud ühe argipäeva hommikupoolikul kontorilaua taga istudes seda uudist lugedes.

Andreas: Ma ei tee kunagi ühel hetkel/uudisel põhinevaid emotsioonioste.
Mida elu näitab:

Tunnen, et tegelikult on saabunud ka selline teatud madalseis, kus olen endalt pidevalt küsinud mis one elu mõte kas ma ikka tahan seda blogi edasi kirjutada (look at this poor boy fishing for compliments) ja mis mu rahaline eesmärk ikkagi lõpuks on. Miks ma seda kõike teen?

Ma arvan, et üks probleem (õnneks ainuke minu elus) ongi selles, et ma ei ole oma eesmärke selgelt paika pannud. Ja seepärast teengi selliseid emotsioonioste nagu ülalmainitud Siauliu aktsiate ost. Mäletan, kuidas Rahakratt kirjutas juba oma esimeses blogipostituses 3 eesmärki, mida ta sel teekonnal saavutada tahab. Kui õigesti mäletan, siis üks eesmärk oli 500€ passivset sissetulekut iga kuu ja kui ta kuu kokkuvõtet tegi, siis olid need numbrid alguses mikroskoopilised. 2€, 5€, 9€ jne. Aga kuna tal oli eesmärk paigas, siis jäi ta endale kindlaks ja pani edasi.

Okei, mis su point on Andreas? Pane ka oma eesmärgid siis siia kirja ja ära nuta. Jah…Sellega on nüüd nii, et ma otsustasin eesmärkide seadmist lükata edasi järgmise aasta juuni-/juulikuusse, sest siis olen ajateenistusest tagasi ja ei ole seda kaheksakuist segavat faktorit, mis sissetulekule ja eluplaanidele käe ette paneks. Kuidas sul eesmärkide seadmisega on? Kõik kõik on paigas või uitad ilma sihita ringi?

Jätkame viljakuu investeeringutega:

3. sammas – See pidavat olema Eestis eraisikule kõige parem (maksusoodsam) investeerimisinstrument. Avasin minagi eelmisel omale kolmanda samba, et pensionieale lähenedes pisut varem ja parematel tingimustel sambast väljuda saaks. Iga kuu olen mõelnud, et peaks sinna raha juurde panema, kuid pole selleni jõudnud. Peamiselt tänu oma lollusele ja laiskusele. Augustis kandsin nüüd sinna 50€. Ühekordselt. Jah, ega see palju ei ole, aga alustuseks hea seegi. Augustikuus tutvustasin 3. sammast ka ühele sõbrale, kes mind ennastki motiveeris sinna rohkem raha regulaarselt kandma. Noorena, keset NFTde, aktsiate ja krüptovaluutde rallit, ei ole mitte lihtne aru saada indeksfondi järjepidevuse jõust. Proovin seda harjumust endas rohkem tekitada.

Puhver – Oktoobris lähen ajateenistusse ning soovin, et seal oleku ajal jätkuksid minu regulaarsed kanded kasvukontole, meelerahufondi ning õe kasvukontole. Seepärast on praegune aeg kuni oktoobrini investeerimisfrondil üpris rahulik. Ma pean ennast üpris kehavks planeerijaks, kuid kui mul mõte pähe tuli enne oktoobrit rahaline plaan paika panna, et kaitseväe ajal kõik kaetud oleks, olin ikka natuke uhke enda üle küll. Kõik algab väikestest sammudest ja minu jaoks oli otsus see puhver tekitada järjekordne tähtis samm oma rahaasjade planeerimises.

Silen My baby boy. Teate seda tüüpi last, kes võib ükskõik mis pahandust teha, aga ta ema armastab ja poputab teda ikka, kuni selleni välja, et ta ei pruugi mingi hetk enam arugi saada, et midagi väga valesti on? Novot mina olen see ema ja Silen on see laps. Kui mul oleks praegu 10 000€ vaba raha, siis ma paneks vist kõik sellest Silenisse. Miks? Sest mu hommikune kohvipaks ütles nii. Tunne on lihtsalt selline, et laiem tähelepanu hakkab vaikselt nende peale liikuma, suuresti just tänu nende silenbooking teenusele, ning et nende tooted saavad õige pea osaks meie uuest normaalsusest. Lisaks kõigele on nende toote kvaliteet niivõrd hea. Et suurlinna suminas leida vaikne nurgake, kus keskenduda või oma järgmisest narkodiilist rääkida, läheb päris kaua aega, kui see üldse õnnestub. Silen lahendab selle probleemi minu arvates suurepäraselt. Esimesed boksid on muide juba Tallinnas üleval. Mingi 10€/h küsivad vist. Mis sa arvad, oleksid nõus maksma sellist hinda?

Siinkohal siis muidugi disclaimer, et oman Sileni osakuid (duh!) ja ei ole mingit influenceri pappi Endrus Argelt saanud, et seda siin kirjutada (kuigi see oleks päris cool. Psst, Endrus! Äkki teeme mingi diili?)

Kuna kirjutan seda septembri teises pooles, siis saan juba saladuskatte all öelda, et sisenesin ka NFTde maailma. Selleks helistasin LHVsse. Vastu võttis väga viisakas neiu, kellele ma hakkasin rääkima oma ambitsioonidest saada Eesti esimeseks finants influenceriks, mille peale neiu mind kohe katkestas ja teatas, et ma olen ammu rongist maha jäänud. Rahakratt, Raivo Hein, Jaak Roosaare ja Henrik Ojamaa on ammu juba sel laval. Mina pidavat alles garderoobis jopet nagisse riputama. Ei saanud sellest naljast täpselt aru, aga küsisin, kas laenu saab. Neiu ütles, et ikka saab ja nii ma siis võtsingi Noore Pere laenu, mille panin kõik NFTdesse. Nüüd elan siin soojas päikesepaistelises nurgakeses Laagna tee viadukti all ning ootan pingsalt, mil keegi mu digipildikese 2 miljoni eest ära ostaks. Räägime sellest lähemalt järgmises postituses (kui ma veel elus olen).

Siia lõppu veel traditsiooniks saanud flex machine, ehk minu puhasväärtus. Ilma selleta oleksin ma eikeegi. Sellest numbrist sõltub minu emotsionaalne heaolu ja ego suurus ning näitan seda ilmselt nii kaua, kuni ma aru saan, et see ei tähenda mitte midagi.

Musi püksi ja elämä on laiffi!

Andreas

4 Replies to “Augustikuu kokkuvõte”

  1. Eesmärke pole, aga unistus helgest tulevikust on ere. Ajateenistus tundub hea aeg, millal plaane teha ja sealt välja tulles nende kohaselt toimetama haata. Kirjutada oskad hästi, jätka!

  2. ”Neiu ütles, et ikka saab ja nii ma siis võtsingi Noore Pere laenu, mille panin kõik NFTdesse. Nüüd elan siin soojas päikesepaistelises nurgakeses Laagna tee viadukti all ning ootan pingsalt, mil keegi mu digipildikese 2 miljoni eest ära ostaks. Räägime sellest lähemalt järgmises postituses (kui ma veel elus olen).”
    Cliffhanger big time! Tänks!
    Sa tead, et imetlen Su huumorit ning ole mureta: ”Mis on elu mõte?” on pidev küsimus, mida iseendalegi pidevalt esitan.
    Keep on writing, keep on shining.
    Kallistused Dubaist!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga